NVŠ „Naujasis cirkas: žongliravimas ir judesio menas“

Programos anotacija. NVŠ programa „Naujasis cirkas: žongliravimas ir judesio menas“ – skirta 15 – 19 m. jaunuoliams, kuri vyks 9 mėnesius.

Joje jaunimas bus mokomas judesių kombinacijų su skirtingais žongliravimo įrankiais, saugių ir kokybiškų žongliravimo įrankių gamybos, judesių kombinacijų derinimo su muzika, kurti ir ieškoti naujų judėjimo ir žongliravimo išraiškos formų,  aktyviai dalyvauti ir pasirodyti miesto renginiuose, tapti Lietuvos ugnies žonglierių bendruomenės dalimi.

Šia programa treniruotėse bus siekiama: jaunuolius supažindinti su saugiu žongliravimo ir judesio menu, padėti greičiau ir efektyviau išmokti reikalingus žongliravimo judesius, ugdyti socialiai atsakingas asmenybes gebančias prisitaikyti greitai besikeičiančioje visuomenėje, ugdyti bendrąsias ir dalykines kompetencijas, stiprinti ir lavinti jaunuolių fizinius gebėjimus, ištvermę, koordinaciją, reakciją ir kt.

Žongliravimo menas, darbas grupėje ir mokymasis iš bendraamžių, jaunimui suteikia galimybes įvairiapusiškai augti ir tobulėti. Visų pirma tai fizinis aktyvumas, lavinama reakcija ir koordinacija. Ugdomas pasitikėjimas savimi ir sugebėjimas objektyviai įvertinti savo galimybes. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad žongliravimas stiprina smegenų baltąją masę, atsakingą už žmogaus gebėjimą lanksčiai ir efektyviai išmokti naujus dalykus, greitai reaguoti į pokyčius. Darbas grupėje, ypač ruošiantis pasirodymams renginyje, ugdo atsakingumą, komandinio bendradarbiavimo įgūdžius. Komandoje išmokstama padėti kitiems, priimti ir gerbti kitų nuomones, pozityviai bendrauti, priimti bei toleruoti kitokį nei pats esi ir išmokti spręsti iškilusias problemas pagal savęs pažinimo ir komandinio darbo principus. Ugdant pasitikėjimą savimi auginamas noras kelti ir siekti tikslų, susidūrus su sunkumais, iškilus konfliktinėms situacijoms ieškoma ir  mokomasi rasti sprendimo būdų. Jaunimas turi galimybę savanoriškai dalyvauti miesto renginiuose, susipažinti su sceninio darbo specifika ir niuansais. Įgijus minėtus gebėjimus ir išvykus studijuoti, jaunuoliai gali jungtis prie kitų profesionalių grupių didmiesčiuose. Atsiranda didesnė tikimybė greitai susirasti naujų draugų arba net užsidirbti iš pasirodymų. Tokiu būdu, jaunai asmenybei, atsiveria dar vienas kelias į visuomenę, savirealizaciją.

Tikslas – pasitelkiant žongliravimo ir judesio meną, ugdyti įvairiapusiškai atsakingą, kūrybišką, lanksčią ir empatišką asmenybę, gebančią dirbti komandoje ir gebančią prisitaikyti bei realizuoti save greitai kintančioje visuomenėje.

NVŠ programos uždaviniai:

  1. Ugdyti jaunimą gebantį saugiai ir atsakingai valdyti žongliravimo įrankius.
  2. Ugdyti komandinio darbo, tarpusavio bendradarbiavimo, bendravimo gebėjimus pasitelkiant įvairius darbo su jaunimu metodus.
  3. Ugdyti pasitikėjimą savimi, savo gebėjimais ir kompetencijomis.

Pastaba  –  praėjusiame NVŠ etape (2016 m. vasario 1 d. – birželio 31 d.) gautas finansavimas padėjo pagerinti užsiėmimų kokybę, buvo įsigytos papildomos priemonės veikloms vykdyti,  todėl turėjome galimybę pasirodyti miesto renginiuose bei šventėse.

  • MOKYTOJAS: Marius Skrupskis
  • VYKDYMO METAI: 2016 m. vasario - birželio mėn. / 2016 m. rugsėjo - 2017 m. birželio mėn.
  • KATEGORIJA:
TOP