NVŠ „Meno grikiai“

Programos anotacija. NVŠ programa „Meno grikiai“ – skirta 15 – 19 metų jaunuoliams, kuri vyks 9 mėnesius. Užsiėmimų metu jaunimas mokysis išlaisvinti kūrybinę fantaziją, rasti savitą stilių, akademinio piešimo pagrindų (kurie labai reikalingi stojant į menų krypties studijas), dizaino pagrindų, kompozicijos. Vyks praktiniai piešimo užsiėmimai, aplinkos stebėjimas, analizavimas ir mokymasis pastebėtus, trimačius, dalykus perteikti dvimatėje erdvėje. Jie turės galimybę išbandysime įvairias netradicines piešimo ir kūrybos technikas. Jaunimas mokysis naujose veiklose atrasti jau pamėgtas veiklas ar piešimo stilistikas. Bus prisimintos ir senosios tradicinės lietuvių liaudies meninės technikos (pvz: senovinis margučių marginimas). NVŠ pabaigoje bus organizuota sukurtų darbų paroda, tokiu būdu bus įprasminti pasiekimai.

Užsiimant menine kūryba, dizainu, piešimu, tapyba ir t.t. – lavėja įgūdžiai, kurie gali atverti naujas karjeros galimybes, bet tuo pat metu auga ir asmenybė, aplinkos suvokimas, žmogų supančių įvykių įsisąmoninimas, estetikos pojūtis ir empatija. Taip pat dailė dažnai naudojama kaip terapija padedanti pažinti ir  pozityviai priimti save, bei aplinką. Tai kelias atveriantis platesnes galimybes bet kokios sferos žmogui, nes galų gale visi amatai reikalauja kūrybiško ir lankstaus sprendimų priėmimo, mūsų nuolat kintančioje, šiuolaikinėje, visuomenėje. O jaunuoliams tai ypatingai naudinga, nes be viso to jie yra savęs paieškoje, savo kelio paieškoje. Kiekviena nauja išbandyta veikla ar technika tai tarsi naujas langas į pasaulį, kuo jų daugiau tuo laisviau žmogus gali judėti gyvenime.

NVŠ programos tikslas – ugdyti, brandžius, atsakingus ir estetinį pojūtį turinčius, jaunus kūrėjus, suteikiant jiems plačias išraiškos ir kūrybos galimybes. Stiprinti jaunuolių kompetencijas menų srityje, ugdyti kūrybiškumą, empatiją ir kitas teigiamas savybes bei meninius įgūdžius padėsiančius siekti tikslų gyvenime.

NVŠ programos uždaviniai:

  1. per skirtingų technikų gausą praplėsti mokinių kūrybinį matymą ir estetinį meno suvokimą;
  2. stiprinti akademinio piešimo įgūdžius, padėti pagrindus ruošiantis stojamiesiems dailės egzaminams;
  3. skatinti mokinius siekti užsibrėžtų tikslų ir aukštesnių rezultatų, bei pasitikėti savimi: surengti mokinių kūrybos darbų parodą NVŠ pabaigoje.
  • MOKYTOJAS: Marius Skrupskis
  • VYKDYMO METAI: 2016 m. rugsėjo - 2017 m. birželio mėn.
  • KATEGORIJA:
TOP